BLOG

Marmaris’te Tatil Keyfi

Event detail

Marmaris’te Tatil Keyfi

Kent merkezinde çok sayıda Marmaris te oteller var. Genelde yerli ve yabancı turistler özellikle, bu otelleri tercih ediyor.            Marmaris, Türkiye’nin en büyük tatil cenneti köşelerinden birisidir. Öyle ki merkeze şöyle bir tepeden baksanız eskiden küçük bir köy olan Marmaris, bugün artık dağların arasında boş yer kalmayacak kadar büyümüş. Kent merkezinde çok sayıda Marmaris te oteller var. Genelde yerli ve yabancı turistler özellikle, bu otelleri tercih ediyor.

             Daha uzun süreli kalıyorlar ve genelde akşam yemeklerini Marmaris her şey dâhil oteller de yemeyi tercih ediyorlar. Eğer eğlenceye de düşkünseniz merkezde kalabilirsiniz. Merkez adeta küçük bir şehir gibi. Hemen hemen tüm banka şubeleri, büyük marketler ve alışveriş yapabileceğiniz çarşısı mevcut.

            Ancak şöyle geniş bir kumsalı olan ve yeşillikler içerisinde bir yer arıyorsanız Marmaris tatil fikri tam size göre.  Marmaris merkeze yakın Marmaris her şey dâhil oteller e yakın uzun da bir sahili var. Gündüzleri otelde denize girip, dinlenebilir; akşamları da Marmaris merkeze gidebilirsiniz. Biraz daha sakin ve doğayla baş başa kalabilecek bir yer arıyorsanız o zaman adresiniz Marmaris tatil tercih edilmeli. Marmaris merkeze göre daha sakin bir yer.


            Bir nevi ada gibi, hizmet veren Marmaris hotel lerde var. Küçük çocuklu biriyseniz ya da öyle bara diskoya gitmeyi sevmiyorsanız iyi bir alternatif olabilir. Sesin otel sayfamızdan resimleriyle beraber kontrol edebilirsiniz. Bozburun, Selimiye, Datça Eğer çok daha küçük bir koyda tatil yapmak isterseniz Bozburun ya da Selimiye köyleri iyi bir seçenek. 

            Rüzgârın hiç eksik olmadığı Datça’nın da Marmaris merkeze uzaklığı 1 saat kadar sürüyor. Yolu genişletilmiş eskisi gibi zor geçilmiyor. Datça ve köyleri de, genelde kitap okuyup, güneşlenip, huzurlu bir tatil yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Ancak Selimiye, Bozburun gibi yerler teknelerin de uğrak koyları olduğu için buralarda fiyatlar biraz pahalı.